Praha vloni vydělala přes čtyři miliardy na pronájmu komerčních nemovitostí

Praze se podle radního pro majetek Jana Chabra daří pronajímat komerční prostory za výhodnější ceny. Také došlo k pronájmu některých nemovitostí, které v minulosti prošly rekonstrukcí. Z pronájmů komerčních prostor tak Praha vloni získala 4,2 miliardy Kč. 

„Daří se nám aktualizovat historické nájemní smlouvy, které byly uzavřeny v devadesátých letech,“ informoval Jan Chabr. „Udělali jsme podrobnou analýzu smluv a zjistili jsme, že řada z nich je pro město i v kontextu dnešních cen značně nevýhodných,“ dodává. Z analýz vyplynulo, že přibližně 90 % nemovitostí bylo pronajímáno pod cenou.

Přesto nyní zůstává pětina městských nebytových prostor neobsazena. Město nabízí k pronájmu sklady, garáže, kanceláře, prodejny, restaurace a hotely, dokonce i několik školních budov. Mnoho nemovitostí by vyžadovalo nákladné rekonstrukce, například Strahovský stadion, jehož rekonstrukce by Prahu vyšla na několik miliard korun.

Výpověď z pronájmů mohou očekávat některé směnárny a obchody se suvenýry v centru. Pro město je řada nájemních smluv s těmito subjekty nevýhodná. V letošním roce byl vyřešen spor s bývalým nájemcem restaurace na Staroměstském náměstí, který musí městu nahradit škodu ve výši 20 milionů korun za užívání prostor, které po ukončení nájemní smlouvy odmítl vyklidit.

Zdroj: E15.cz

The post Praha vloni vydělala přes čtyři miliardy na pronájmu komerčních nemovitostí appeared first on Hypoindex.cz.

Source: Hypoindex.cz
Praha vloni vydělala přes čtyři miliardy na pronájmu komerčních nemovitostí